Jesteś tutaj: Strona główna > Wyniki wyszukiwania> Aktualności

Termin: 04.04.2024 godz. 09:0013:00
Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" Katowice Sala: 87
Prowadzący szkolenie: Marianna Kłyk

Celem szkolenia jest podniesienie jakości, sprawności i skuteczności działań   wychowawczych wychowawcy klasowego poprzez:

1. zapoznanie z  teorią wychowania, z wyeksponowaniem na problematykę wychowania personalnego, wychowania społecznego, wychowania obywatelskiego,
  2. zapoznanie z teorią profilaktyki szkolnej, z wyeksponowaniem  na problematykę profilaktyki personalnej, profilaktyki społecznej, profilaktyki obywatelskiej,
  3. nabycie umiejętności w zakresie metodyki wychowania i profilaktyki szkolnej,
  4. nabycie umiejętności w zakresie metodyki współdziałania wychowawcy z rodzicami.

Tematyka:

• Teoria i metodyka wychowania: Charakterystyka nauczyciela wychowawcy. Wychowanie w szkole: teoria, metodyka. Cele wychowawcze, zadania wychowawcze, treści wychowania, metody wychowania, środki wychowania, formy organizacyjne. Wychowanie personalne w szkole; wychowanie społeczne w szkole; wychowanie obywatelskie. Kształtowanie postaw.
  • Teoria i metodyka profilaktyki edukacyjnej:  Kompetencje nauczyciela w zakresie profilaktyki.  Profilaktyka edukacyjna. Graniczny wskaźnik zachowań. Rozwiązywanie problemów wychowawczych. Przykładowe  lekcje wychowawcze.
  •  Metodyka współdziałania wychowawcy z rodzicami:   Współpraca z rodzicami w obszarze: wychowania, profilaktyki. Rozwiązywanie konfliktów. Organizacja spotkań z rodzicami.

Terminy zajęć: 06.04.2024; 13.04.2024.; 27.04.2024. od godz. 9.00 do 13.00

O prowadzącym szkolenie: Marianna Kłyk - nauczyciel konsultant ds. wychowania, wychowania do życia w rodzinie, profilaktyki. Autorka programów nauczania przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, programów wychowawczych oraz profilaktycznych.

Osoba do kontaktu: Marianna Kłyk
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 224 Nr sali: 58 email: mk@womkat.edu.pl
Informacje dodatkowe: Szkolenie płatne - 120 zł od uczestnika
UWAGA! (Dotyczy szkoleń online)
  • Niewypełnienie druku zgłoszeniowego i niepodanie adresu mailowego skutkuje niemożnością wysłania linku do szkolenia i wystawienia zaświadczenia!
  • Po dokonaniu wpłaty i otrzymaniu linku do szkolenia, zwrot opłaty nie jest możliwy.